FÓRUM

Pontos idő: 2020. szeptember 19., szombat 18:09

Minden időpont UTC+02:00 időzóna szerinti

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1 2 »
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Pio CDJ-1000 MK4
HozzászólásElküldve: 2009. július 14., kedd 7:45 

Teljes név:
DJ név:
Múltkor a haverom mutatott egy képet az új PIO MK4-ről. Nekem már az MK3 is nagyon bejött. Tudtok valamit róla???? :?: :?: Mikor jön??? :?: :?: Már nagyon várom :!: :!: :!:
Bali

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Pio CDJ-1000 MK4
HozzászólásElküldve: 2009. július 14., kedd 14:52 
Adminisztrátor

Teljes név: Smitzer Lajos
DJ név: Dj Smitzer
Telefonszám: 06703100462
Kedvelt zenei stílusok: .
» soulful house
» latin house
» disco house
» funk house
» ambient house
» vocal house
» tribal house
» acid jazz
» jazz funk
» funk
» soul
» swing
» electro swing
Kedves Bali!
Jól megvezettek Téged is, mint sokan másokat a világban. Az a kép "fake" volt. Vagyis valakinek az ügyes photoshop trükkje, hogy átverje a világot. Ha lesz is a közeli jövőben MK4, az biztosan nem olyan lesz, mint a képen. A számomra a WI-FI felírat volt egy kicsit sok rajta...
Amúgy, ha lesz MK4, ezen az oldalon biztosan megtalálod már előtte:
http://www.pioneerelectronics.com

Üdv.: LaYOOOs

.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 14., kedd 15:46 

Teljes név: Szántó Máté
DJ név: Castiel
Kedvelt zenei stílusok: club-house
http://www.radioegerdj.hu/main/node/226

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 14., kedd 16:21 

Teljes név:
DJ név:
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 14., kedd 17:06 
Adminisztrátor

» soulful house
» latin house
» disco house
» funk house
» ambient house
» vocal house
» tribal house
» acid jazz
» jazz funk
» funk
» soul
» swing
» electro swing
Nincs mit. Amúgy, én így vagyok a Technics 1210 MK6 -al. Olyan misztikumnak tűnik. Már legalább 1,5 éve hallom, hogy megjelenik, és már kapható, de semmilyen oldalt nem találtam, ahol árulnák.
A wikipedia-n, és sok oldalon lehet ezt, meg azt olvasni róla, de kézzel foghatóan sehol sincs semmi.
A Panasonic oldalon sincs semmi kézzel fogható róla.
http://www.panasonic.com/consumer_elect ... analog.asp

LaYOOOs :roll:

.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 2:45 
Adminisztrátor

» soulful house
» latin house
» disco house
» funk house
» ambient house
» vocal house
» tribal house
» acid jazz
» jazz funk
» funk
» soul
» swing
» electro swing
A fórumon történt beszélgetésünk alapján egy kedves ismerősöm (aki folyamatosan baszogat 3 szám miatt a Macskában) belső információhoz jutott a Pioneer háza táján... 8-)
Állítólag... Augusztus végén, szeptember elején tényleg jön ki az új MK4 (nem csak kacsa), és tényleg lesz benne WIFI. A scratch korongos rész kiemelhető lesz a házból, és le lehet menni a közönség közé scratch-elni... WIFI-n kommunikál a cucc a házzal...
Az MK4 persze hard disc-es lenne, így lemezeket sem kellene vinni az esti zenéléseinkre...
Kérdés.... Ha most 400.000.- az MK3, mennyi lesz az MK4 ??? Már előre félek...
Az biztos, ez nagyot fog durranni... :P

LaYOOOs :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 3:40 

Teljes név: Kiss Zsuzsa
DJ név: Dj Susanna
Telefonszám: 06201234567
Kedvelt zenei stílusok: trance, dance, reagge
Ez nagyon komolyan hangzik. Ha további infókat tudtok, légyszi írjatok. Most szeretném lecserélni az MK2-eseimet, de attól félek én is hogy megfizet7etlen lesz. :cry: :cry: :cry: Lehet csak az MK3-at vehetem meg.

Zsu.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 11:58 

Teljes név:
DJ név:
Khmmm... első hozzászólásként hadd burkoljam finom cukormázba a véleményem, nehogy egyből valami kötekedő bőrdarabnak véljetek.
Szóval adott egy teljesen jól használható CD-lejátszó, az ezres Pioneer. Az még természetes is lehet, hogy valaki(k) Photoshopban ügyeskedtek egy jót vele és kiötlöttek egy marhaságoktól rogyadozó képet, és még az is természetesnek mondható, hogy jópáran meg is kajálják ezt. Ilyen világot élünk: a kínálat megteremti a maga keresletét még akkor is, ha a kínálat néhol a hülyeség kategóriába tartozik.
De könyörgöm, minek lecserélni az mk2-eseket (amik szerintem a sorozat legerősebb darabjai) mk3-asokra??? Jómagam is mk3-asokat birtoklok, ezért merem venni a hangnemet hozzászólásomhoz. Semmiféle komoly előnnyel nem bír az elődjéhez képest, leszámítva az mp3 lejátszási funkciót. (Amit egyébként én rühellek, kizárólag audio CD-ről játszom, főként Beatportos, wav-ból írt zenékkel.) De egye kutya, akinek tetszik az empéhárom, ám örüljön neki!
Hozzáteszem, azért váltottam ezresekre, mert előtte a 800mk2-kön lejárt a garancia, és - fogalmazzunk most úgy - meglehetősen jutányosan tudtam venni garanciális, vadiúj ezreseket. És ekkor már az mk3-asok voltak a boltokban. Ezért lett a csere, nem azért, mert a 800-asok nem szolgáltak ki tökéletesen.
Azon túl (csak hogy a Pioneer háza tájától ne távolodjunk el) játszottam már nem egy helyen régi 800-ról, 800mk2-ről, 200-ról (undorító jogos, kék ledes mocsok, de pontosan használható), 400-ról (szerintem telitalálat a gép), régi ezresről (ugyan leharcolt példányok voltak, de ettől függetlenül is van velük bibi rendesen - na, ilyet nem szabad venni, pedig használtan sokan akarnak megválni tőlük, többnyire ireálisan drágán, mert "ez egy pájóezer"), 1000mk2-ről és nem saját mk3-asokról is. Mind teljesen jól ellátja a feladatát. A CDJ-100-ról már nincs jó véleményem, a pontatlan jogja és túl nagy léptékű pitch-felbontása miatt. Akkor már inkább CDJ-500mk2 vagy LTD.

Na, csak ezért regeltem. Gőz kieresztve. Köszönöm, ennyi! ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 15:24 
Adminisztrátor

» soulful house
» latin house
» disco house
» funk house
» ambient house
» vocal house
» tribal house
» acid jazz
» jazz funk
» funk
» soul
» swing
» electro swing
Szerintem biztosan megvan az oka, hogy le akarja cserélni. Amúgy nem csak az MP3-ban különbözik. Ami szerintem sem biztos csak elönnyel jár, mert egy kis karc a lemezen nem 10 másodpercet tesz tönkre egy számban, hanem 10 számot egészben... Ebben egyet értek The Ducktor-rel. Használhatatlanná, áttekinthetetlenné teszi a lemezes kollekciónkat, az egy lemezen 120 zene.
A scratch fék viszont mindenképpen előnyére vált az MK3-nak. Én sokat cibálom a tárcsát, és az MKII-eseknél folyamatosan lazább lett a mozgása. Itt csak ráhúzok egy kicsit és ugyanúgy pörög.
Az én információm nem a "fake"-es képről jöttek, az már egy éve lerágott téma. Az új MK4 jönni fog nagyon hamar, ahogy az elöbbiekben írtam.
A napokban volt egy bemutató a magyar Pio képviseletnél, amiről én csak 2-od kézből hallottam, de hitelesnek tűnik a forrás... :D

.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. július 20., hétfő 16:56 

Teljes név:
DJ név:
Félreértettél. Nem azt vitatom, okkal akarja-e lecserélni az mk2-ket, vagy sem. Azon rökönyödtem meg, amivel Zsu indokolta.
Én a saját szűklátókörű 4/4-es világomban nem sok értelmét látom ezeknek az újításoknak, de ez nem azt jelenti, hogy mai fejjel ugyanazért a pénzért inkább mk2-t vennék mk3 helyett. Természetesen újabb, jobb, fejlettebb. Mindössze nem érzem átütő erejűeknek az újításokat az mk2-höz képest. (Mint ahogyan a "sima, mezei" ezres és az mk2 között annak idején bizony mérföldnyi különbségek voltak, főként a megbízhatóság terén.)
1./ Szép a részletesebb kijelző, a waveform igen jópofa, sokszor hasznos dolog. De az mk2 waveformja is teljesen jól kiszolgált.
2./ Szebben szól a master tempo, negatív tartományban nem darál be annyira, finomabban extrapolálja a szükséges plusz frame-ket. Én sosem használtam master tempot.
3./ Cue-t nyomva tartva, bekapcsolhatod a play funkciót, és zökkenőmentesen megy tovább a zene. Jól hangzik, de ha ismered a zenéidet (megkockáztatom: ismeretlen zenéknél is bármikor, bárhol, csak az alapvető pattern-t kell ismerned, ami a jelenlegi magyar mainstream klubéletben gyakorlatilag a 8x vagy 16x, esetleg 32x négyig történő számolással is megoldható, ha a kőkorszaki, bombabiztos megoldásoknál maradunk), máris jókor pacskolsz rá a Nagy Ződ Gombra.
4./ Jog adjust. Ebben nem vitatkozok, teljesen igazad van. Amennyiben valóban sokat scratch-elsz. Én speciel csak igen ritkán, effektként. Tehát beállítom a nekem kedves frikciót, aztán kezitcsókolom, ott is marad. Páran játszottak már a gépeimről, de csak igen keveseknek jutott eszébe elállítani ezt a gombot.
5./ Mp3. Maradi vén fószer vagyok, tehát ENGEM nem befolyásolt vásárláskor.
6./ Stb. (Meguntam a funkcióbírálatot, hehe...)

Szóval kiegészíteném az előbbi postom azzal, hogy a saját, rendkívül szubjektív véleményem szerint nincs lényegi különbség az mk2 és mk3 között. Így talán kevesebb vizet kavarok fel vele.

A valódi mk4-ről (arcom pirul) még nem hallottam, de becsületemre legyen mondva, nem is érdeklődöm egy ideje új lejátszók felől. A jelenlegiek dolgoznak szépen. Ez pedig munkaeszköz, mint a kalapács, tehát divatból nem cserélünk, punktum. (Azért a fene egy kicsit kifúrja az oldalam husát, szóval rákérdezek a héten.)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1 2 »

Minden időpont UTC+02:00 időzóna szerinti